„Mój Deszcz” wraca do Gliwic. Miasto dopłaci do retencji nawet 4 tys. zł
Od 15 stycznia mieszkańcy Gliwic będą mogli składać wnioski w kolejnej edycji programu dotacyjnego „Mój Deszcz”. Miasto wesprze inwestycje w małą retencję – od zbiorników na deszczówkę po ogrody deszczowe – pokrywając do 85% kosztów kwalifikowanych (maks. 4 tys. zł). Cel? Zatrzymać wodę tam, gdzie spada, i poprawić lokalny mikroklimat.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=257225132606241630)
