Energa stawia na magazyny energii i źródła stabilizujące system
Rozwój magazynów energii, odnawialnych źródeł oraz jednostek gazowych to główne kierunki inwestycyjne Grupy Energa. Jak wskazuje zarząd spółki, działania te mają zwiększyć bezpieczeństwo pracy systemu elektroenergetycznego i lepiej bilansować rosnący udział OZE.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=21103876732606231342)

