Samowystarczalna dzielnica wieżowców w Krakowie
Już w lutym br. radni Rady Rady Miasta Krakowa dyskutować będą nad planem zagospodarowania przestrzennego dla Nowego Miasta, nazywanego często „dzielnicą wieżowców”, które powstać ma w rejonie krakowskich dzielnic Rybitwy i Płaszów. Jak podkreśla tamtejszy magistrat, jego uchwalenie będzie rewolucyjne dla całego Krakowa z widocznym nawiązaniem do idei tzw. miasta 15 minutowego. Procesowi temu towarzyszą jednak obawy mieszkańców i protest przedsiębiorców.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8927352542606240305)
