Słowacja: Od 2022 r. plastikowe butelki i aluminiowe puszki zostaną objęte systemem kaucyjnym
Na Słowacji od 1 stycznia 2022 r. do każdej plastikowej butelki lub puszki z napojami trzeba będzie dopłacić 15 eurocentów kaucji. Władze ostrzegają przed robieniem zapasów przed Nowym Rokiem, bo kaucja dotyczy tylko oznaczonych opakowań. System kaucyjny obejmuje już szklane butelki.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8166661192606271356)
