Susza zabija iglaki w Rogowie. Arboretum traci kolejne gatunki
Zmiany klimatu i długotrwałe okresy suszy coraz mocniej uderzają w drzewa iglaste w Arboretum w Rogowie (woj. łódzkie). W niespotykanym dotąd tempie zamierają świerki, jodły, sosny i modrzewie. Kierownik placówki, Piotr Banaszczak, podkreśla: „Nie bijemy na alarm – obserwujemy i wyciągamy wnioski”.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4883731122606241800)
