Minister klimatu: Europa zapłaciła zbyt wysoką cenę za uzależnienie od rosyjskiego gazu
Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska powiedziała w środę, że bezpieczeństwo energetyczne nie może być przedmiotem politycznej walki. Dodała, że Europa zapłaciła zbyt wysoką cenę za uzależnienie się od rosyjskich paliw kopalnych, od rosyjskiego gazu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5176023532606231503)
