Pierwszy duży zakwit złotej algi w 2025 powstrzymany, glon nie dostał się do Odry
Po raz kolejny do walki ze złotą algą wykorzystano technikę opracowaną pod kierunkiem Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ) w 2024 roku. Akcja przeprowadzona na rzece Kłodnicy pozwoliła całkowicie wyeliminować złotą algę i zabezpieczyć Odrę przed toksycznym zakwitem. Działania były rekomendowane przez Międzyresortowy Zespół ds. Odry prowadzony przez MKiŚ, który na bieżąco monitoruje sytuację na rzece.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7178225292606241631)
