Minister przemysłu: wzrost płac w spółkach węglowych
Minister przemysłu, Marzena Czarnecka, podczas konferencji prasowej w Katowicach omówiła kwestię wzrostu płac w spółkach węglowych. Wyjaśniła, że zasady podwyżek są ściśle związane z umową społeczną. Czy obowiązująca umowa społeczna w sektorze węglowym będzie wystarczająca, by zapewnić stabilność oraz sprawiedliwe warunki płacowe dla pracowników, czy też potrzebne są dalsze negocjacje i zmiany w polityce płacowej?
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=21206769892606231555)
