Powstanie Śląski System Magazynowania Energii
W gliwickim Instytucie Techniki Górniczej KOMAG odbyło się spotkanie ekspertów z samorządowcami z Gliwic, Zabrza, Katowic, Bytomia i Rudy Śląskiej, poświęcone projektowi Śląskiego Systemu Magazynowania Energii. Chodzi o wykorzystywanie infrastruktury nieczynnych lub zamykanych kopalń do wytwarzania energii elektrycznej w sposób ekologiczny, przy wykorzystaniu źródeł odnawialnych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=298195942606270729)

