Soboń: transformacja elektroenergetyki wpisana do programu prac rządu
Program transformacji sektora elektroenergetycznego, zakładający m.in. wydzielenie aktywów wytwórczych opartych na węglu do odrębnego podmiotu, został wpisany do programu prac rządu. Jego realizacja - po akceptacji rządu - potrwa do końca 2022 r. - poinformował wiceszef MAP Artur Soboń.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14137326732606241006)

