Padło "tak" w sprawie oczyszczania Kumieli
Samorząd Elbląga planuje zawarcie porozumienia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, które otworzy drogę do prowadzenia prac związanych z oczyszczaniem rzeki Kumieli. Jest to ważny krok, ponieważ Kumiela, mimo że przepływa przez miasto, formalnie stanowi własność Skarbu Państwa.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10479366922606241423)


