Pierwszy biometan w sieci! Popłynie z Cukrowni Strzelin
Po raz pierwszy do sieci gazowej Polskiej Spółki Gazownictwa przyłączono biometanownię. Biogaz, który powstaje z pozostałości buraków cukrowych, będzie wykorzystywany przez Cukrownię Strzelin (Dolnośląskie). Jego nadwyżka w postaci biometanu trafi do krajowej sieci za pośrednictwem gazociągu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8399659692606241253)
