Od sierpnia tylko certyfikowane falowniki (inwertery) w instalacjach fotowoltaicznych. Co to oznacza?
1 sierpnia wszedł w życie obowiązek certyfikowania falowników, czy inaczej - inwerterów przyłączanych do sieci niskiego napięcia. Oznacza to konieczność uzyskania potwierdzenia, że falownik/inwerter działa zgodnie z unijną normą NC RfG. Ten obowiązek spoczywa na producentach komponentów instalacji. Na czym polegają zmiany i co oznaczają one dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznych?
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5056766982606260936)
