Kopalnia zapłaci za wodociąg i dostarczy wodę do gminy Sulmierzyce
W gminie Sulmierzyce w końcu udało się rozwiązać problem niedoborów wody. W ramach porozumienia z bełchatowską kopalnią woda dla mieszkańców będzie pobierana ze studni odwadniających odkrywkę węgla brunatnego. Ponadto kopalnia zadeklarowała budowę wodociągu na własny koszt.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9532040452606250701)
