Ornitolog: coraz mniej wróbli w miastach i na wsiach
W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba wróbli w Polsce spadła o ok.1,5 mln par lęgowych, co stanowi ponad 20-procentowe zmniejszenie ich populacji. Kiedyś można było zobaczyć stada liczące kilka setek osobników, a teraz dostrzeganie kilkudziesięciu wróbli stało się rzadkością - zauważył ornitolog prof. Grzegorz Neubauer.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=21098835662606240507)

