Embargo na węgiel z Rosji? Nie chodzi o strzał na wiwat, tylko konkretne uderzenie w rosyjską gospodarkę
Polska mogłaby wprowadzić embargo na węgiel z Rosji, ale efekt byłby symboliczny, a sankcje wprowadza się nie po to, żeby to był "strzał na wiwat", tylko konkretne uderzenie w rosyjską gospodarkę; dlatego domagamy się decyzji na poziomie unijnym - mówił w środę wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11117940252606240433)
