Co dalej z "opłatą foliówkową"?
Nie jest planowane podnoszenie opłaty za torby foliowe wydawane klientom w sklepach, ani jej rozszerzenia na torby z papieru - przekazał PAP resort klimatu i środowiska. Dodano, że w wyniku m.in. opłaty liczba zużywanych torebek znacząco spadła.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15993460202606250302)
