Dolny Śląsk w ogniu wypalanych traw. Strażacy interweniowali niemal 100 razy w dobę
Blisko 100 pożarów traw w ciągu jednej doby i ponad 800 od początku roku – to bilans interwencji straży pożarnej na Dolnym Śląsku. Władze regionu i strażacy apelują o niewypalanie traw, podkreślając, że praktyka ta nie tylko niszczy przyrodę, ale również poważnie obciąża system ratowniczy.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13869593922606231352)
























