Opłata za wody głębinowe. Nałęczów chce zmian w prawie
Wprowadzenia opłaty za komercyjną eksploatację wód głębinowych chce samorząd Nałęczowa i podobno inne gminy uzdrowiskowe w Polsce. Radni podjęli w tej sprawie stanowisko, które jest jednocześnie apelem do rządu o zmianę przepisów. Pomysł nałęczowskich radnych może jednak nieść za sobą ryzyko podwójnej fiskalizacji tych samych wartości.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20309315342606242027)
