W Białymstoku wycięto stuletnie tuje. Włodarze wyjaśniają dlaczego
Aleję prawie stuletnich tuj wycięto w Białymstoku w ramach rewaloryzacji zabytkowego Parku Planty. Rzeczniczka prezydenta miasta Urszula Boublej podała w środę, że tuje były w złym stanie, a miasto miało pozwolenia na wycinkę. Społecznicy uznali, że usunięcie tych roślin było złą decyzją.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17133232682606242355)
