Spada udział węgla w produkcji energii
Polska odchodzi od węgla. Z roku na rok spada udział zarówno węgla kamiennego, gazu, jak i węgla brunatnego w produkcji energii. Polskie Sieci Elektroenergetyczne podały, że największy spadek zużycia zanotowano dla węgla kamiennego. Natomiast udział energii OZE z farm wiatrowych wzrosło niemal dwukrotnie w ciągu roku.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6752033472606241254)
