PGG wprowadziła do sprzedaży węgiel o obniżonej emisyjności
Tzw. groszki o obniżonej emisyjności pod znakiem „Klasa Błękitny” wprowadziła do sprzedaży Polska Grupa Górnicza. W ich produkcji wykorzystywany jest tzw. błękitny węgiel, czyli produkt otrzymywany z węgla przy zastosowaniu technologii odgazowania termicznego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12640880272606231655)

