MKiŚ: w sumie 1,47 mld zł na subwencję ekologiczną dla samorządów
Wiceminister klimatu Mikołaj Dorożała wskazał, że dzięki podpisanej przez Prezydenta RP ustawie o finansowaniu samorządów, od 2025 r. samorządy, na których terenie są parki narodowe czy rezerwaty będą mogły otrzymać subwencję ekologiczną, w sumie 1,47 mld zł.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5687743092606242136)

