Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: WEEE Forum

Łącznie artykułów: 2.

„Przekaż elektrośmieci do recyklingu. Pomóż odzyskać surowce”. 8. edycja Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci już 13 października

„Przekaż elektrośmieci do recyklingu. Pomóż odzyskać surowce”. 8. edycja Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci już 13 października

Jak co roku, 13 października 2025 r. z inicjatywy WEEE Forum obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. W Polsce organizatorami wydarzenia są ElektroEko S.A. oraz UNEP/GRID-Warszawa a partnerami branżowymi: APPLiA Polska i Związek Cyfrowa Polska. Wydarzenie objęły honorowym patronatem Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Celem inicjatywy jest upowszechnienie zasad dotyczących przekazywania zużytego sprzętu do recyklingu.

Polski system elektroodpadów w punkcie zwrotnym. Luka rośnie, a Bruksela szykuje kary

Polski system elektroodpadów w punkcie zwrotnym. Luka rośnie, a Bruksela szykuje kary

W najnowszym raporcie „20 lat systemu ZSEE w Polsce: diagnoza, wyzwania i rekomendacje” organizacja odzysku ElektroEko i międzynarodowy WEEE Forum alarmują: mimo pozornej skuteczności w zbiórce, polski system gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) stoi w obliczu strukturalnego kryzysu. Rosnąca luka w danych, niejasne zasady egzekwowania prawa i konflikty interesów oddalają nas od celów unijnych, grożąc wysokimi karami finansowymi.

css.php
Copyright © 2026