Osady ściekowe suszone dzięki pompom ciepła. To drugi taki projekt w Polsce
W Rąbczynie k. Ostrowa Wielkopolskiego zakończona została budowa hali pod instalację suszenia osadów ściekowych. Budynek jest przygotowany na montaż suszarek niskotemperaturowych opartych o pompy ciepła. Będzie to dopiero druga tego typu instalacja w Polsce.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16857914122606250815)
