Wodociągi nie chcą kanalizacji deszczowej. Koszty wzrosły o 500 proc.
Sądeckie Wodociągi nie przejmą zadania zarządzania i eksploatacji kanalizacji deszczowej w mieście, bo na dodatkowy sprzęt musiałyby wydać 1,5–2 mln zł. Obecnie częścią systemu kanalizacji zajmuje się firma zewnętrzna, a ceny usługi wzrosły pięciokrotnie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6223319472606240450)
