Powołano Pełnomocnika do spraw bezpieczeństwa energetycznego
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powołała Wojciecha Krawczyka na stanowisko Pełnomocnika do spraw bezpieczeństwa energetycznego. Będzie się on zajmować się m.in. uzgadnianiem koncepcji i opiniowaniem projektów strategicznych dokumentów rządowych związanych z bezpieczeństwem oraz funkcjonowaniem sektora energetycznego. Będzie też monitorował działania w zakresie Polityki Energetycznej Polski do 2040 r., a także przygotowywał materiały niezbędne do prowadzenia przez ministra polityki energetycznej państwa.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10546311052606242259)
