Odbudowa pamięci Warszawy – Pałac Saski, Pałac Brühla oraz kamienice przy ul. Królewskiej zostaną odtworzone
Odbudowa Pałacu Saskiego to wielka rzecz dla Warszawy i wielka rzecz dla Polski - podkreślił minister kultury Piotr Gliński. Dodał, że inwestycja jest nie tylko przywracaniem symboli i historii, ale tworzeniem kulturalno-edukacyjnej przestrzeni dla przyszłych pokoleń. Chwilę temu ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15846360442606231928)
