Olsztyn: Urzędnicy żądają podwyżki 1,5 tys. zł. Będzie spór zbiorowy?
Po 1,5 tys. zł podwyżki oraz zasilenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych jednorazowym odpisem w wysokości 1 tys. zł dla uprawnionego żądają pracownicy urzędu miasta w Olsztynie. Jak wskazuje związek zawodowy zrzeszający pracowników miejskiego samorządu, 25 proc. urzędników zarabia niewiele ponad płacę minimalną.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11385776972606242358)
