Trzy osoby skazane za nielegalne składowiska odpadów w Wielkopolsce. Kto naprawdę zarobił na odpadach?
Na kary od 1 do 1,5 roku więzienia nieprawomocnie skazane zostały we wtorek trzy osoby odpowiedzialne za nielegalne składowiska odpadów w Koninie i Kamionce. Zdaniem sądu oskarżeni byli jedynie figurantami, a realne korzyści z procederu odniosły inne osoby. Skazani we wtorek w Sądzie Rejonowym w Koninie to Mariusz P. i Iwona P. – współwłaściciel i prezes firmy T. z Nieszawy – oraz właściciel firmy O. Waldemar K.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19837263652606242047)


