Legionella w Rzeszowie i dezynfekcja sieci wodociągowej
W związku z tym, że cztery osoby nie żyją w skutek zakażenia bakterią Legionella pneumophila w Rzeszowie, a także z podejrzeniem, że do zakażenia mogło dojść w skutek używania wody z rzeszowskiej miejskiej sieci wodociągowej, Urząd Miasta Rzeszowa podjął decyzję o powołaniu sztabu kryzysowego, a także o dezynfekcji sieci wodociągowej, która nastąpi w nadchodzący weekend, czyli: 26-27 sierpnia br.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17457952022606242127)
