Fundacja Ekorozwoju apeluje o realną ochronę drzew
Patrząc na otaczającą nas rzeczywistość mamy wrażenie, że otacza nas dużo drzew. Obrońcy przyrody z Fundacji Ekorozwoju twierdzą, że to złudzenie, ponieważ widzimy jeszcze zielone korony, ale nie wiemy, że już toczą się negatywne procesy i te drzewa zamierają, a za ok. 10 lat po prostu znikną z krajobrazu. Jednocześnie nie zastępujemy ich, nie kompensujemy tych strat i w pewnym momencie obudzimy się na pustyni.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=2864518522606231644)
