Krakowska huta wyłącza koksownię
ArcelorMittal Poland poinformował w piątek o wyłączeniu jedynej baterii koksowniczej działającej w oddziale firmy w Krakowie. Decyzja jest podyktowana nieopłacalnością produkcji i spadającym zapotrzebowaniem na koks. Spółka zapewniła, że pracownicy otrzymali oferty pracy w innych zakładach. Dekarbonizacja wielu branż w nadchodzących latach będzie stopniowo zmniejszać popyt na koks.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20726275412606281731)
