Katowice uruchomiły miejskie tężnie solankowe
Z początkiem kwietnia w Katowicach tradycyjnie ruszył sezon funkcjonowania miejskich tężni solankowych. Po zimowej przerwie Zakład Zieleni Miejskiej zakończył przygotowania i napełnił obiekty solanką, przywracając mieszkańcom dostęp do ich prozdrowotnych właściwości. Równolegle, wraz z poprawą pogody, uruchamiane są także miejskie fontanny.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5350347872606231246)
