2 mld zł na spółdzielnie energetyczne z funduszy europejskich
Coraz więcej samorządów w Polsce skłania się ku tworzeniu spółdzielni energetycznych, wykorzystując do tego celu dostępne środki finansowe w wysokości ponad 2 mld zł z funduszy europejskich. Inicjatywa ta stanowi odpowiedź na potrzebę budowy niezależności energetycznej kraju oraz promowanie zrównoważonego rozwoju, przy jednoczesnym dążeniu do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13247727212606242227)
