Pierwszy w Polsce las kieszonkowy rośnie w Poznaniu
Poznań ma być pierwszym miastem w Polsce, w którym wyrośnie las kieszonkowy. To rodzaj ekosystemu, którego tworzenie polega na wysadzeniu licznych i zróżnicowanych pod kątem gatunku drzew i krzewów na niewielkim terenie o wielkości co najmniej 50 m.kw. Pierwszy mikrolas zostanie zasadzony przez dewelopera i mieszkańców jeszcze w tym roku na terenach w okolicy Jeziora Maltańskiego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20269357872606250924)
