Przedłużone wsparcie z rynku mocy dla źródeł wysokoemisyjnych
Nowelizację ustawy o rynku mocy uchwalił w czwartek Sejm. Zakłada ona przedłużenie do końca 2028 r. wsparcia z rynku mocy dla źródeł energii elektrycznej niespełniających norm emisji. Za nowelizacją ustawy o rynku mocy głosowało 411 posłów, przeciwko było 19, trzech się wstrzymało. Ustawa trafi teraz do Senatu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10092835862606241441)



