Nowy pomysł na skuteczny recykling paneli fotowoltaicznych?
Nowy projekt badawczy finansowany przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych (DOE) ma na celu rozwiązanie jednego z największych wyzwań związanych z energią słoneczną. Mowa o tym, co zrobić z panelami słonecznymi po ich zużyciu. Dziś większość z nich trafia do rozdrabniaczy lub prosto na wysypiska odpadów. Aby to zmienić i stworzyć z tych przyjaznych środowisku produktów coś nowego, w USA opracowano ambitny plan.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=10391598382606271019)
