Związkowcy blokują wysyłkę węgla z kopalń PGG na potrzeby energetyki [FILMY I ZDJĘCIA]
Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej, prowadzący spór z zarządem spółki m.in. o rekompensaty dla górników za przepracowane weekendy oraz wielkość tegorocznego funduszu płac, rozpoczęli we wtorek blokadę wysyłki węgla z kopalń do elektrowni. Akcja ma potrwać dwie doby.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16114558382606242039)
![Związkowcy blokują wysyłkę węgla z kopalń PGG na potrzeby energetyki [FILMY I ZDJĘCIA]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2022/01/271383879_4745591965530106_1105195908307618743_n-300x135.jpg)
