Przełom w kwestii nielegalnego składowiska w Tuplicach. 20 tys. ton żużli pocynkowych wyjedzie z Polski do Niemiec
Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) ogłosiło osiągnięcie ważnego porozumienia dotyczącego zwrotu 20 000 ton nielegalnych odpadów z miejscowości Tuplice w województwie lubuskim do Niemiec. Decyzja ta jest wynikiem wielomiesięcznych rozmów między resortem a stroną niemiecką, a jej znaczenie wykracza poza samo usunięcie odpadów.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=7337233212606231806)


