Zasypują nas elektrośmieci - 3 sposoby, jak można temu zapobiegać
Ilość produkowanych elektrośmieci z roku na rok będzie wzrastać – tak wynika z prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych. W 2030 roku mają to być aż 74 miliony ton zużytych sprzętów AGD i RTV. Jeszcze w 2019 roku ten wskaźnik był znacząco niższy i kształtował się na poziomie niecałych 54 milionów ton. Każdy jednak może podjąć działania, które mogą wpłynąć na obniżenie ilości wytwarzanych elektroodpadów.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5995822902606250841)
