Reklama

AD1A KUBOTA 04.03-04.04.24

Tańsze ładowanie "elektryków"

Tańsze ładowanie
dom
01.05.2021, o godz. 10:00
czas czytania: około 2 minut
0

Austriacka firma Fronius, specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie energii odnawialnej, w maju wprowadzi na rynek Wattpilot. To produkt skierowany do wszystkich posiadaczy samochodów elektrycznych, niezależnie od tego czy mają własną instalację fotowoltaiczną. Jest ono w stanie automatycznie przełączać się między jednofazowym i trójfazowym zasilaniem, aby w maksymalnym stopniu spożytkować energię z instalacji PV.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA 04.03-04.04.24

– Fronius Wattpilot to inteligentna stacja ładowania, która umożliwia ładowanie zawsze najniższym kosztem – tłumaczy Martin Hackl z Fronius International GmbH. – Chcieliśmy stworzyć rozwiązanie e-mobilności przyjazne dla instalatorów i użytkowników. Udało nam się to, ponieważ Wattpilot jest prosty w montażu, uruchomieniu i obsłudze.

Ładowanie samochodu elektrycznego jest szczególnie tanie dzięki zmiennej taryfie za energię elektryczną. Jest ona uzależniona od aktualnych cen na giełdzie i z minimalnym narzutem jest przekazywana bezpośrednio użytkownikowi. W aplikacji Solar.wattpilot może on z łatwością ustawić, za jaką maksymalnie kwotę chce naładować samochód elektryczny. Oprócz zmiennej taryfy za energię istnieją jeszcze dwie inne metody pozwalające na jeszcze bardziej ekonomiczne ładowanie: tryb Next Trip i ładowanie nadwyżkami energii z instalacji PV.

– Stacja ładowania musi być w stanie podążać za słońcem. Gdy do dyspozycji jest dużo energii ze słońca, pojazd ładuje się nią w dużym stopniu, a gdy jest jej mało, samochód analogicznie jest ładowany niewielką ilością energii PV. Fronius Wattpilot może optymalnie spożytkować nadwyżki energii z instalacji PV i reguluje moc ładowania z dokładnością do 1A aż do maksymalnej wartości. W ten sposób jak najwięcej energii słonecznej trafia do samochodu elektrycznego – tłumaczy M. Hackl.

Fronius Wattpilot może ładować “elektryka” napięciem jednofazowym lub trójfazowym. Oznacza to spożytkowanie całej nadwyżki energii z instalacji PV od 1,38 kW do 22 kW. Energia ładowania regulowana jest z dokładnością do jednego ampera, a przełączanie między układem jedno- i trójfazowym odbywa się automatycznie. W przeciwieństwie do typowych stacji ładowania pozwala to także uniknąć kosztownych skoków obciążenia.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024