28 maja startują w Kielcach targi Plastpol 2019. To największe tego typu branżowe wydarzenie w kraju i jedno z najbardziej cenionych w Europie. Targi potrwają do 31 maja. W 2018 r. imprezę odwiedziło 19 tys. specjalistów.

Targi Plastpol 2019 obfitować mają w nowości. Oznacza to nie tylko bogatą i atrakcyjną ekspozycję z najnowszymi maszynami i urządzeniami, ale również liczne wystawy narodowe. W siedmiu halach wystawienniczych pojawią się firmy z takich krajów jak Niemcy, Włochy, Czechy, Austria, Portugalia, Szwajcaria, Turcja, Chiny, Iran czy Indie.

Podczas targów po raz pierwszy spotkają się klastry gospodarki odpadowej i recyklingu – polski, węgierski oraz słowacki. Fundacja Plastics Europe Polska przedstawi pierwszego dnia imprezy najnowsze dane na temat branży w Polsce i Europie. Spotkanie to uzupełni debata panelowa zatytułowana „Tworzywa sztuczne pod presją – jak branża odnajdzie się w nowej sytuacji?”. Równolegle odbędzie się konferencja „Tworzywa ekologiczne i specjalne – nowe możliwości”, której organizatorem jest Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników.

Z kolei drugiego dnia targów odbędzie się seminarium Plastech Info, które przez lata zdobyło grono wiernych słuchaczy. Program obfituje w prelekcje na tematy związane przede wszystkim z wyrobami wtryskiwanymi.

Czytaj więcej

Skomentuj