Zdaniem obserwatorów na rozpoczynających się w Hanowerze targach CeBIT głośno będzie o ekologicznej inicjatywie Climate Savers Computing Initiative, którą wspierają czołowi dostawcy rozwiązań działających w branży informatycznej.

Inicjatywa stawia sobie ambitny cel zmniejszenia emisji przez przemysł IT emisji do atmosfery dwutlenku węgla – czytamy w serwisie Computerworld.pl. Plany są takie, aby do 2010 roku do atmosfery trafiało o 50% mniej dwutlenku węgla niż w 2007 r. Grupa (na czele której stoją takie firmy, jak Dell, Hewlett-Packard i Lenovo) zaprezentuje ekologiczne i energooszczędne rozwiązania informatyczne w specjalnej, tzw. "zielonej wiosce". Oprócz tego uczestnicy CeBITu będą mogli sprawdzać w centralnym punkcie informacyjnym targów (Hall 9), gdzie znajdują się stoiska firm oferujących przyjazne środowisku rozwiązania.

Dzisiaj wieczorem Climate Savers Computing Initiative organizuje w Hanowerze konferencję, na której zaprezentuje dokonania niektórych firm zmierzające do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Na konferencji zostaną również pokazane ciekawsze, "zielone" rozwiązania.

eko-lokator 250 x 300

Na tegorocznych targach swoje rozwiązania zaprezentuje 5845 wystawców z 77 krajów.

źródło: Computerworld.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj