Zdaniem obserwatorów na rozpoczynających się w Hanowerze targach CeBIT głośno będzie o ekologicznej inicjatywie Climate Savers Computing Initiative, którą wspierają czołowi dostawcy rozwiązań działających w branży informatycznej.

Inicjatywa stawia sobie ambitny cel zmniejszenia emisji przez przemysł IT emisji do atmosfery dwutlenku węgla – czytamy w serwisie Computerworld.pl. Plany są takie, aby do 2010 roku do atmosfery trafiało o 50% mniej dwutlenku węgla niż w 2007 r. Grupa (na czele której stoją takie firmy, jak Dell, Hewlett-Packard i Lenovo) zaprezentuje ekologiczne i energooszczędne rozwiązania informatyczne w specjalnej, tzw. "zielonej wiosce". Oprócz tego uczestnicy CeBITu będą mogli sprawdzać w centralnym punkcie informacyjnym targów (Hall 9), gdzie znajdują się stoiska firm oferujących przyjazne środowisku rozwiązania.

Dzisiaj wieczorem Climate Savers Computing Initiative organizuje w Hanowerze konferencję, na której zaprezentuje dokonania niektórych firm zmierzające do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Na konferencji zostaną również pokazane ciekawsze, "zielone" rozwiązania.

Na tegorocznych targach swoje rozwiązania zaprezentuje 5845 wystawców z 77 krajów.

źródło: Computerworld.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj