50 tys. zwiedzających, 56 tys. mkw powierzchni wystawienniczej, 380 firm prezentujących ponad 500 marek, 200 przedstawicieli mediów i 13 hal wystawowych – to i wiele więcej będzie można już od czwartku zobaczyć na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach targów Polagra-Premiery 2016.

Polagra-Premiery to największe święto rolnicze w Europie Środkowo-Wschodniej. Poprzednia edycja wydarzenia postawiła wysoko poprzeczkę. – Dlatego dołożyliśmy wiele starań, by udało się nam pobić rekordy w każdej kategorii – tłumaczy Jakub Patelka, dyrektor projektu. Efektem będzie niezwykle pokaźna prezentacja maszyn i urządzeń rozlicznych, która z pewnością zadowoli zwiedzających.

Na targach pojawią się nie tylko liderzy branży rolniczej, ale także firmy o wąskim profilu działalności. Nie zabraknie również konferencji branżowych, wśród których warto odnotować organizowane przez redakcję miesięcznika “Czysta Energia” spotkanie “Bioenergia w rolnictwie”. Głównym celem zaplanowanej na 21 stycznia konferencji (pawilon 3A) jest edukacja odnośnie odnawialnych źródeł energii wśród branży rolniczej.

Wykorzystanie możliwości, jakie stwarza energetyka odnawialna, może być właściwym kierunkiem do dokonania zmian i poprawy sytuacji energetycznej  na terenach wiejskich – mówi Urszula Wojciechowska, redaktor naczelna “Czystej Energii”, organizator konferencji. – Odnawialne źródła energii, redukując deficyt dostaw energii na terenach wiejskich, jak również możliwości jakie stwarza ustawa o odnawialnych źródłach energii poprzez wprowadzenie m.in. pojęcia i wsparcia dla prosumenta, mogą również stanowić dodatkowe źródło dochodów mieszkańców wsi – dodaje.

Program konferencji “Bioenergia w rolnictwie” dostępny jest TUTAJ.

Targi Polagra-Premiery 2016 rozpoczynają się w czwartek 21 stycznia i potrwają do niedzieli 23 stycznia.

Czytaj więcej

Skomentuj