Zakończyła się zbiórka odpadów wielkogabarytowych prowadzona przez Zakład Składowania Odpadów Komunalnych (ZSOK) w ramach akcji „Wspólnie Posprzątajmy Miasto”. Zebrano w sumie ponad tysiąc dwieście ton odpadów. To o kilka ton więcej niż przed rokiem.

Podczas akcji zbierane są duże odpady, które nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na śmieci. Mieszkańcy wyrzucają przede wszystkim stare, niepotrzebne meble oraz zepsuty sprzęt AGD. – Niestety zdarza się, że niektórzy korzystają z okazji i wyrzucają codziennie powstające, komunalne śmieci. Najgorzej wygląda to w dzielnicach Krzyż i Klikowa, z kolei najczystsze odpady wielkogabarytowe zbierane są na terenach blokowisk – mówi kierownik składowiska w ZSOK Piotr Zieliński.

Mimo dużej ilości zebranych odpadów wciąż trwają prace nad usprawnieniem akcji. – W tym roku tam, gdzie wszystko szło szybko i sprawnie skracaliśmy czas zbiórki o jeden dzień, a tam, gdzie w zeszłych latach były trudności wydłużyliśmy termin – podsumowuje Zieliński. – Z doświadczenia wiemy też, że w przyszłym roku trzeba akcję rozpocząć nieco wcześniej, już na przełomie marca i kwietnia, tak by nie kolidowała z akcją koszenia traw – dodaje.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych prowadzona jest w Tarnowie od lat 90. Od trzech lat odpowiada za nią Zakład Składowania Odpadów Komunalnych, który odbiera odpady od mieszkańców i zwozi je na swoje składowisko. Duża część odpadów jest odzyskiwana, przede wszystkim drewno oraz złom, a następnie odsprzedawana.

źródło: tarnow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj