Do 4200 zł dofinansowania mogą otrzymać klienci, którzy zdecydują się na wymianę ogrzewania w TAURONIE. Program „Ogrzej się z TAURONEM” łączy się z innymi dopłatami, m.in. z „Czystym Powietrzem”. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby, które wymienią stare ogrzewanie na m.in. pompę ciepła lub kocioł gazowy.

Program „Ogrzej się z TAURONEM” skierowany jest do właścicieli oraz współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Dofinansowanie otrzymają te osoby, które wymienią dotychczasowe urządzenia grzewcze na rozwiązania o wyższej klasie efektywności energetycznej. Bezzwrotne dofinansowanie przyznawane jest na: pompę ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, elektryczny podgrzewacz przepływowy lub akumulacyjny.

Od 400 do 4200 zł

Wysokość dofinansowania zależy od dwóch czynników: roku budowy budynku oraz rodzaju wybranego rozwiązania. Kwota bezzwrotnego dofinansowania wynosi od 400 do 4200 zł. Na największą dopłatę można liczyć, gdy wymieni się stare urządzenie grzewcze na pompę ciepła o najwyższej efektywności energetycznej.

Dodatkowym atutem programu dofinansowań TAURONA jest fakt, że kwota, jaką otrzyma klient, jest zwolniona z podatku. Program „Ogrzej się z TAURONEM” nie wyklucza  też możliwości pozyskania innych źródeł dopłat do inwestycji, np. z ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”.

– Dofinansowanie dla osób, które zdecydują się na wymianę ogrzewania na bardziej ekologiczne rozwiązanie, to kolejne działanie wpisujące się w Zielony Zwrot TAURONA – mówi Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż. – TAURON konsekwentnie wspiera klientów w ich ekologicznych inwestycjach. Rozwijamy naszą ofertę zarówno w zakresie ogrzewania, jak i fotowoltaiki. Klienci TAURONA z gospodarstw domowych, którzy wybiorą naszą ofertę, mogą również skorzystać z atrakcyjnej formy finansowania w postaci kredytu RRSO 0 proc.

Dla właścicieli domów jednorodzinnych

Dofinansowanie może otrzymać osoba fizyczna będąca właścicielem/współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego, która, korzystając z oferty TAURONA, wymieni ogrzewanie na bardziej ekologiczne.

W tym celu wystarczy wypełnić formularz. Następnie przedstawiciele partnerów TAURONA skonstatują się z każdą osobą i przeprowadzą przez cały proces – od wyboru odpowiedniego rozwiązania po jego montaż i uzyskanie dofinansowania w programie „Ogrzej się z TAURONEM”.

Więcej o programie dopłat znaleźć można TUTAJ.

Czytaj więcej

Skomentuj