Na olsztyńskim Starym Mieście w zeszłym tygodniu odbyła się organizowana przez ZGOK w Olsztynie “III Olsztyńska Tęcza Recyklingu” – festyn, którego celem była promocja selektywnej zbiórki odpadów oraz podsumowanie Wieloboju Ekologicznego “Wiele zyskujesz, gdy segregujesz”.

Wręczono nagrody, wyróżnienia i nagrody pocieszenia. Oprócz tego można było pomalować pojemnik do selektywnej zbiórki odpadów (SZO), zbudować w konkursie robota z elektorodpadów, pomalować na szkle, wymienić surowce wtórne i odpady niebezpieczne na zielone nagrody, obejrzeć występ dzieci z Przedszkola nr 4, młodzieży z Gimnazjum nr 12 oraz zespołu Dżudża.

Zabawa była udana dzięki partnerom i współorganizatorom akcji, którymi byli: Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krynicki Recykling S.A., Hedeselskabet Sp. z o.o., Rekopol Organizacja Odzysku S.A., Organizacja Odzysku Reba S.A., Pomorska Spółka Gazownictwa Oddział Zakład w Olsztynie, Warmińsko-Mazurska Spółdzielnia Inwalidów, Kontenerowy Wywóz Odpadów, PUDiZ, OSiR i KH Warmińskiego ZHP.

źródło: olsztyn.eu

Czytaj więcej

Skomentuj