Miniony weekend w Poznaniu upłynął na sportowych zmaganiach podczas igrzysk wodociągowców Spartakiada 2022. Tysiące zawodniczek i zawodników, 23 dyscypliny, a przede wszystkim wyjątkowa atmosfera. Równolegle odbywał się turniej Tenis przy Spartakiadzie.

Do podpoznańskiego Puszczykowa zjechali tenisiści z różnych stron Polski, oczywiście reprezentujący branżę wodociągową. Choć oczywiście i tu przede wszystkim chodziło o serdeczną i przyjazną atmosferę, nikt nie odpuszczał w dążeniu do ostatecznego zwycięstwa.

Wyniki turnieju singlowego

Trzecie miejsce w grze singlowej wywalczył Mariusz Fiłonowicz, na drugim stopniu podium uplasował się Józef Natonek, a zwycięzcą wśród singlistów został Jarosław Hermaszewski.

Wyniki debla

Zwycięzca turnieju singlowego Jarosław Hermaszewski w parze ze Zbigniewem Mrozem zajęli trzecie miejsce wśród deblistów. Drugie miejsce przypadło w udziale parze Józef Natonek/Wojciech Stanek, a turniej deblowy wygrała para Tadeusz Stryjski/Rafał Krasiński.

Zapraszamy na kolejne edycje

Idea i atmosfera turnieju tenisowego spodobały się wszystkim uczestnikom, więc naturalnie kolejne jego edycje przed nami. Być może turniej odbywać się będzie w formule wodociągowej ligi tenisa, a może w dotychczasowej, oczywiście pod warunkiem, że tenis nie będzie jedną z dyscyplin spartakiady. Organizatorzy, czyli Abrys dla Środowiska, Unisoft oraz AVK Armadan, zapraszają wszystkich pasjonatów tenisa, którzy na co dzień zarządzają przedsiębiorstwami wod-kan, do zgłaszania się do kolejnych edycji turnieju.

Czytaj więcej

Skomentuj