1 / 4

Kilkaset osób zainteresowanych pracą w budowanym Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy pojawiło się we wtorek na otwartym spotkaniu rekrutacyjnym w siedzibie spółki ProNatura.

Trwa nabór pracowników do bydgoskiej elektrociepłowni, w której pracę znajdzie ponad 50 osób. We wtorek odbyło się specjalne spotkanie informacyjne, w którym wzięli udział przedstawiciele najważniejszych działów spółki ProNatura (odpowiadającej za budowę spalarni), a więc logistyki, produkcji i utrzymania ruchu. Rozmawiali oni z osobami zainteresowanymi posadami o specyfice pracy w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Z pierwszej ręki dowiedzieli się kogo firma poszukuje, jakie trzeba mieć doświadczenie, jakie są możliwości rozwoju zawodowego.

Poszukiwania kadry rozpoczęto od najważniejszych stanowisk w całym ZTPOK, czyli zastępcy kierownika ds. utrzymania ruchu oraz zastępcy kierownika ds. produkcji. – Nasza ekoelektrociepłownia zostanie uruchomiona jako jedna z pierwszych w Polsce. Obecnie poszukujemy fachowców do pracy w tym miejscu. Oferujemy etatową pracę w dobrze zorganizowanej spółce, o stabilnej sytuacji – tłumaczy Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

W ubiegłym tygodniu pojawiło się już 10 nowych ofert pracy. Poszukiwani są m.in. kandydaci na stanowisko kierowcy kat. C+E, obchodowego, operatora ładowarki, operatora suwnicy, sterowniczego procesu, operatora wagi samochodowej, mechanika, dyspozytora stacji przeładunkowej, brygadzisty zmiany w dziale produkcji i elektroautomatyka. W ciągu najbliższego tygodnia stopniowo publikowane będą ogłoszenia na kolejne miejsca pracy.

Bydgoski ZTPOK jest na ukończeniu. Trwa wykonywanie i utwardzanie dróg łączących poszczególne budynki i placów wewnętrznych. Także rampa najazdowa, prowadząca do bunkra z odpadami zyskuje coraz bardziej swój ostateczny kształt, a w budynku administracyjnym prowadzone są już prace wykończeniowe.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Podobno rekrutacja do pracy w spalarni to czysta fikcja – wszyscy przyjęci do pracy to rodzina i znajomi ludzi z Urzędu Miasta i PRO NATURY. Ponoć tylko jeden pracownik jest z poza układu. Na najwyższe stanowiska – nawet gdy kandydat miał wszstkie wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe a był z poza układu to nie miał nawet szans na rozmowe kwalifikacyjna

Skomentuj